درمان طبیعی، گیاهان دارویی، تغذیه سالم، سبک زندگی سالم

سلام به همه دوستانی که اینجا رو میبینند. امروز یک تجربه کوچیک براتون میذارم. شاید به درد خودتون و یا دوستان و عزیزانتون بخوره.

اول اینکه خدا نکنه وضعیت دندونتون به جایی برسه که مجبور بشین دندونتون رو بکشید. اما اگر شما هم جزو اون گروه کثیری باشید که تجربه کشیدن حداقل یک دندان رو داشته اید، احتمالا میدونید که همه مصیبت دندان درد و کشیدن دندان یک طرف و بند آوردن خونریزی بعد از کشیدن دندان یک طرف. ممکنه تا چند روز خون یا خونابه از دهانتان جاری باشه و شب ها بالش و رختخوابتون رو خونی بکنه. یک راه حل بسیار ساده برای رفع این مشکل وجود داره که در قالب تجربه یکی از اعضای خانواده ام بهتون میگم. این عزیز ما مبتلا به خونریزی شدید لثه تا سه روز بعد از کشیدن دندان شده بود. به طوری که حتی نمیتونست درست حرف بزنه چون دائم پانسمان روی دندانش بود و اگر پانسمان رو برمیداشت خون با شدت دقایق اول جاری بود. تا اینکه بعد از سه روز در تاکسی راننده تاکسی علت حرف زدن نیم بندش رو میپرسه و این بنده خدا بالاخره یه جوری توضیح میده که ماجرا چیه. راننده تاکسی میگه اینکه راه حلش خیلی آسونه. مقداری نمک در چای دم کشیده نسبتا غلیظ حل کن و با این محلول چند بار دهانت را بشور.این بنده خدا هم تا میرسه خونه همین کار رو انجام میده و بلافاصله خونریزی که سه روز بود ادامه داشت قطع میشه.

حالا دو سه روز پیش از قول یک آدم وارد در این مسائل شنیدم که این محلول باعث استحکام لثه میشه و حتی کمک به برطرف شدن جرم دندان میکنه اما این مورد رو خودم یا نزدیکانم تا به حال امتحان نکرده ایم. اگر امتحان کردم و جواب داد اینجا مینویسم.

نتیجه اخلاقی این پست: آدم میتونه هرجایی و در هر شرایطی تجربیات و مطالب تازه و مفیدی یاد بگیره حتی تو تاکسی و از زبان راننده تاکسی.

تذکر مهم: این مطلب که نوشتم به هیچ وجه نشانه تایید نوشیدن چای نیست. چای از بدترین نوشیدنیها و مسبب بسیاری از مشکلات جسمانی نسل امروز  ماست. چای فقط خواص درمانی محدودی داره و برای نوشیدن بنی بشر آفریده نشده. بعدا انشالله مفصل در این مورد مینویسم.


برچسب‌ها: کشیدن دندان, بند آوردن خونریزی لثه, استحکام لثه, از بین بردن جرم دندان, درمان سنتی
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۰ساعت 8:52  توسط گل نرگس  |